Linas Balsys: Vėjas gali pagaminti daugiau nei pusę visos Lietuvai reikalingos elektros energijos

  • Post category:Naujienos

Šiandien praeiviai Vilniaus gatves nuspalvino įvairiaspalviais vėjo malūnėliais. Taip penktadienį žalieji sveikino visus su artėjančia ir birželio 15 d. visame pasaulyje švenčiama Pasauline vėjo diena.

Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, vėjo energetika pastarąjį dešimtmetį buvo viena greičiausiai besivystančių energetikos rūšių, tačiau vis dar reikia politinės valios tam, kad galėtume išnaudoti visą galimą jos potencialą.

„Šiandien Lietuvoje vėjo elektrinės kol kas pagamina tik apie 6 proc. visos suvartojamos elektros energijos, tačiau jos plėtrai mūsų šalyje potencialas yra didžiulis. Aktyvesnė vėjo energetikos plėtra padėtų mums pasiekti ir taip trokštamą  energetinį saugumą, todėl šiandien būtina sukurti sąlygas, kad Lietuvoje šios energetikos rūšies plėtra būtų labiau skatinama, nei ribojama, kad investuoti į vėjo energetiką galėtų ne tik stambios energetinės kompanijos, bet ir kol kas nedideles pajamas gaunantys Lietuvos piliečiai, kad būtų sudarytos palankios sąlygos vėjo energetikos technologijas gaminti pas mus. Reikia taip pat nepamiršti, jog esame Baltijos jūros regiono valstybė. Turime itin palankias sąlygas vėjo energetikos vystymui Baltijos jūroje. Jas pilnai išnaudojus vėjas gali pagaminti daugiau nei pusę visos Lietuvai reikalingos elektros energijos“, – sakė L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos Energetikos komiteto pirmininkas, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius atkreipia dėmesį, kad šiandien naujos technologijos leido taip išplėsti vėjo panaudojimo energijos gamybai galimybes, kad vėjo elektrinėse pagamintos elektros kaina tapo mažesnė, nei kitų tipų naujose elektrinėse. Išmokta ne tik gaminti energiją efektyviau ir pigiau, bet taip pat ir spręsti šios energetikos integracijos į esamas energetikos sistemas problemas.

„Galime tik džiaugtis, jog tolimesnės vėjo energetikos plėtros galimybės mūsų šalyje yra itin geros: Lietuva yra kur kas rečiau, nei daugelis ES šalių apgyvendinta valstybė, pas mus nestinga vėjo, gerai išvystyta elektros perdavimo tinklų infrastruktūra, jau labai greitai būsime bene labiausiai energetiškai integruota su gretimomis šalimis valstybė Europos Sąjungoje. Tai leis vykdyti elektros energijos mainus, kintant vėjo elektrinių gaminamos elektros kiekiams“, – teigė M. Nagevičius.

Vejodiena_2

Vejo diena_LŽP1 Vejo diena3 Vejo diena5