Lietuvos žaliųjų partijos atstovai – tarptautinėje konferencijoje „Green Growth in the Baltic Sea Region“

  • Post category:Naujienos

Birželio 14 –15 d. Vokietijos mieste Rostoke vyksta tarptautinė konferencija „Žaliasis augimas Baltijos jūros regione“ (angl. „Green Growth in the Baltic Sea Region“).

 Konferencijoje dalyvauja ir Lietuvos žaliųjų partijos atstovai. Joje savo pranešimus skaitys bei diskusijose dalyvaus Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys, partijos Energetikos komiteto pirmininkas Martynas Nagevičius.

 Konferencijoje  Baltijos jūros regiono šalių verslo, politikos, akademinės bendruomenės ir pilietinės visuomenės atstovais  aptars ir nagrinės žaliojo augimo perspektyvas šiame regione, atskirų valstybių patirtį jo siekiant. Renginio metu taip pat bus pateiktos rekomendacijos, kaip Europos Sąjungos strategija ir Veiksmų planas Baltijos jūros regione gali paspartinti žaliąjį augimą.

 Manoma, kad Baltijos jūros regionas turi didelį potencialą tapti žaliojo augimo lyderiu. Baltijos jūros regiono šalys Danija, Švedija, Suomija, Estija, Lietuva, Vokietija ir Lenkija, būdamos Europos Sąjungos (ES) narėmis, yra įsipareigojusios siekti taip vadinamų „20-20-20“ tikslų. Tai reiškia, kad ES iki 2020 metu turi sumažinti šiltnamio dujų emisiją iki 20 proc. (lyginant su 1990 m.), užtikrinti, kad iki šių metų mažiausiai 20 proc. visos energijos bus pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių bei tiek pat  padidės energijos vartojimo efektyvumas.