Lietuvos žaliųjų partija palaiko menininkų susirūpinimą Baltijos jūros tarša ir kviečia visus aplankyti Daivos Jusiūtės – Tarailienės parodą.

  • Post category:Naujienos
“Baltijos jūra yra viena trapiausių ekosistemų pasaulyje, ir, deja, viena labiausiai užterštų jūrų. Labai džiaugiuosi, jog žaliosios idėjos įkvepia ir menininkus. Esu tikras, jog ši paroda paskatins mus visus susimąstyti apie tai, ką paliekame ateinančioms kartoms savo neatsakinga veikla, “-sako Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys.

Parodos aprašymas:

BALTIJOS INKLIUZAI

Foto ir stiklo darbų paroda

Aut. Daiva Jusiūtė-Tarailienė

Parodos objektas atsirado netikėtai, spontaniškai, iš šiokio tokio šoko, patirto vasarą vaikštant Baltijos pajūriu ir tarp realių šiukšlių bei negyvų jūros gyvūnų renkant Lietuvos auksu vadinamą gintarą. Pirmiausia kilo noras visas tas šiukšles surinkti, paskui atėjo suvokimas, kad aplinkui kilometro nuotolyje tiek į vieną, tiek į kitą pusę, nėra nei vienos šiukšliadėžės… Beliko tik susirinkti gintaro krislelius ir išsinešti galvos skausmą apie tai, kaip savo darbais galima būtų padėti pajūriui švarėti.

Parodoje demonstruojamos šiukšlių nuotraukos turėtų padėti susimąstyti, ar jau priklausau šiukšlintojų draugijai (www.šiukšlintojai.lt) arba gal dar nežinau, kad priklausau, nes paleistas per valstybinę šventę, krikštynas, vestuves, gimtadienį,  arba bet kokia kita puikia proga, prirašytas gražiausių palinkėjimų, balionėlis būna nuneštas į jūrą ir tampa pačia pačiausia šiukšle.

Stiklo vėriniai kalba trimis aspektais: vieni, tokie kaip „Nafta“, „Nugludintas stiklas“, „Jūros žydėjimai“ pasakoja apie konkrečius radinius jūros pakrantėje, kai nejučiomis pajuntu, jog rankiodamas gražiai nugludinto stiklo šukeles jau išsitepiau nafta arba norėčiau išsimaudyti, bet vanduo labiau panašus į  purvo balą su žalia, ruda, pilka puta, kiti yra mitologizuoti – „Saulė po vandeniu“, Jūratės vėrinys“ primena, kad mūsų jūra nėra tik šiaip sau jūra, ji įaugusi į bendrą tautos mitologinę sąmonę, kaip neatsiejama savasties ir tapatybės dalis. Dar kiti vėriniai, tokie, kaip „Ikrai“, „Inkliuzai“, „Apsaugotas gintaras“ yra aliuzija į švarią jūrą.

P.S. Parodos metu bus galima įsigyti darbus, o ypač nuotraukas. Lėšos už parduotas nuotraukas skiriamos Pajūrio regioniniam parkui, konkrečiai šiukšliadėžių įsigijimui.

Paroda atidaroma „Baltijos gintaro meno centre“, šv. Mykolo g. 12, balandžio 5 d., penktadienį, 18.00 val. ir veiks iki gegužės 24 d.

verinys juros zydejimai

paroda

 

 

 

paroda