Kas nužudė elektromobilį?

  • Post category:Naujienos

Žaliasis paradas „Vilnius CO2 Green Drive“ pristato sensacingą amerikiečių režisieriaus Chris Paine dokumentinį filmą „Kas nužudė elektromobilį?“ (Who Killed the Electric Car?).

Kaip vienas iš žaliojo parado renginių, šis filmas bus nemokamai rodomas spalio 21 d., ketvirtadienį, 19.30 val. kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto 4/3, Vilnius).

Elektromobiliai dirba tyliai ir neteršia gamtos, o juos eksploatuoti yra daug pigiau, nei skystu kuru varomus automobilius. Tad kodėl jų tiek nedaug mūsų gatvėse ir keliuose? Norint gauti atsakymą į šį klausimą ir buvo sukurtas šis dokumentinis filmas.

1996 metais Kalifornijos keliuose pasirodė elektra varomi automobiliai. Jie buvo tylūs ir greiti, neteršė aplinkos išmetamosiomis dujomis ir nenaudojo benzino. Juos vairavę laimingieji nė už ką nenorėjo jų atsisakyti.

Praėjus dešimčiai metų visi šie automobiliai buvo sunaikinti. Kas nutiko, elektromobilis prarado vartotojų pasitikėjimą… ar buvo sąmoningai numarintas?

Šis dokumentinis filmas atskleidžia korporacijos „General Motors“ gamintų elektromobilių EV-1 gyvenimą ir mįslingą jų sunaikinimą Arizonos dykumoje. Filmo režisierius Chris Paine pateikia įtikinamą istoriją apie tai, kokiu bumerangu elektromobilio populiarumo sukeltas aidas grįžo iš vyriausybės ir stambaus verslo kabinetų.

Filmas bus rodomas originalo anglų kalba. Įėjimas nemokamas, vietų rezervacija nevykdoma.

Dėmesio!
Žiūrovai kino teatro „Pasaka“ kasoje privalo paimti nemokamus bilietus, be jų žiūrovai į salę neįleidžiami.

Vienas žmogus gali paimti ne daugiau 2 bilietų, bilietai pradedami dalinti likus 1 val. iki pirmojo dienos kino seanso „Pasakoje“. Bilietų skaičius ribotas.

„Vilnius CO2 Green Drive“ – tai tarptautine aplinkosaugine-menine iniciatyva paremtas renginys. Žaliuoju paradu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulinę klimato kaitos problemą ir poreikį keisti asmeninius susisiekimo įpročius.

Daugiau informacijos apie projektą: www.vilniusco2.lt

This Post Has One Comment

  1. tomonzo

    Filmas įdomus.

Comments are closed.