L. Okockis: Pinigus iš šešėlio padėtų ištraukti lengvatos smulkiajam verslui

  • Post category:Naujienos

Pirmadienį Lietuvos žaliųjų partija, prisijungdama prie „Baltosios bangos“ organizuojamos akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kartu su kitomis skaidrų verslą palaikančiomis organizacijomis Vilniaus gatvėse kvietė praeivius prisidėti mažinant Lietuvoje korupciją.

Akcijoje dalyvavęs Lietuvos žaliųjų partijos valdybos narys, kandidatas į Europos Parlamentą Laurynas Okockis teigė, jog Lietuvoje nepagrįstai sukelti mokesčiai smulkiajam verslui tik padeda klestėti šešėlinei ekonomikai.

„Dideli mokesčiai už verslo liudijimus, mokesčiai pradedančioms verslą individualioms įmonės. Krizės metu dauguma individualiai dirbusių žmonių arba tapo bedarbiais, arba pasitraukė į šešėlį ir šalies biudžetui atnešė papildomų išlaidų. Štai kodėl turime ne tik kalbėti apie tai, kad kiekvienas suprastų atlyginimų vokeliuose ir kitais būdais vengiamų mokesčių žalą valstybei ir sau, informuotų specialias institucijas apie nesąžiningą verslą, bet ir padėti smulkiam verslui veikti sąžiningai“, – sakė L. Okockis.

Pasak L. Okockio, šešėlį iš privataus sektoriaus pavyktų išguiti sukuriant Lietuvoje verslui palankią aplinką, kuri skatintų jį ne slėpti, o sąžiningai mokėti mokesčius valstybei. „Pirmiausia turi būti supaprastinamos naujo verslo pradžios procedūros, taip pat jam turėtų būti suteikiamos palankios kreditavimo pradedančiam verslui garantijos, mokesčių lengvatos. Ypač tai turėtų būti taikoma „žaliajam“, socialiai atsakingam verslui“, – L. Okockis.

Lietuvos žaliųjų partijos valdybos narys atkreipė dėmesį, jog kiekvienam pranešus apie mokesčių vengiančius mokėti darbdavius, nelegaliai įdarbintus, kontrabandines prekes perkančius ir pardavinėjančius piliečius, Lietuvos biudžetas pasipildytų 33 milijardais litų. Būtent tiek, Europos Komisijos duomenimis, praėjusiais metais sudarė Lietuvos šešėlinė ekonomika

IMG_6629

IMG_6608

IMG_6613