You are currently viewing L. Balsys vėl kandidatuos Karoliniškėse, su Lietuvos žaliųjų partija rinkimuose dalyvaus Mečys Laurinkus

L. Balsys vėl kandidatuos Karoliniškėse, su Lietuvos žaliųjų partija rinkimuose dalyvaus Mečys Laurinkus

Savaitgalį Švenčionių rajone vykusiame Lietuvos žaliųjų partijos Tarybos posėdyje patvirtinti partijos kandidatai į Seimą vienmandatėse apygardose bei rinkimų sąrašas. 

linas-balsys-66165516

Lietuvos žaliųjų partiją į Seimo rinkimus ves partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys, kuris savo antrajai Seimo kadencijai vėl kandidatuos Karoliniškių rinkimų apygardoje. 2012-ųjų metų rinkimuose šioje apygardoje jis buvo išrinktas absoliučia balsų dauguma visose rinkimų apylinkėse.

Antrasis numeris LŽP sąraše Tarybos sprendimu patikėtas ilgus metus vidaus reikalų sistemoje dirbusiam, buvusiam Vilniaus policijos vadovui Sigitui Mecelicai. Jis kandidatuos Utenos vienmandatėje apygardoje.

Į pirmąjį Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų į Seimą penketuką taip pat išrinktas Naujamiesčio vienmandatėje apygardoje kandidatuosiantis visuomenininkas, aktyvus įvairių aplinkosauginių organizacijų narys Laurynas Okockis, kuris šiuo metu dirba Valstybės sienos apsaugos tarnyboje tarptautinio bendradarbiavimo srityje, bei aplinkosaugos doktorantė Marija Tamkevičiūtė, dirbanti Gamtos tyrimų centre, šiuo metu užimanti ir Jeruzalės bendruomenės pirmininkės pareigas. Ji dalyvaus rinkimuose Verkių vienmandatėje apygardoje.

M. LaurinkusSenamiesčio vienmandatėje ir penktuoju numeriu Lietuvos žaliųjų partijos rinkimų į Seimą sąraše kandidatuos Mečys Laurinkus – žinomas politikos apžvalgininkas, Kovo 11-osios akto signataras, diplomatas. M. Laurinkus 1990 m. buvo išrinktas Aukščiausiosios Tarybos deputatu, vėliau – Seimo nariu, 1998 – 2004 m. vadovavo Valstybės saugumo departamentui, vėliau buvo paskirtas ambasadoriumi Ispanijos Karalystėje ir Gruzijoje.

„Džiaugiuosi, kad mūsų partijos programa patraukia tokius didžiulę politinę patirtį turinčius žmones. Mūsų sąraše rinkėjai taip pat pamatys ir tokių pirmųjų žaliųjų judėjimo kūrėjų, kaip Saulius Pikšrys, ir pastaraisiais metais į aktyvią partijos veiklą įsijungusių jaunų, puikiai išsilavinusių profesionalų iš aplinkosaugos, atsinaujinančios energetikos, švietimo ir mokslo sričių. Mes nesidaliname postų būsimoje vyriausybėje, tačiau esame pasirengę plačiam bendradarbiavimui, nes norime, kad Lietuva pasuktų modernios ekonomikos, šiuolaikinių investicijų ir socialiai bei ekologiškai atsakingos visuomenės kūrimo keliu. Savo programoje siūlome, kaip tai galima pasiekti“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys.

Visą Lietuvos žaliųjų partijos Seimo rinkimų sąrašą rasite čia.