You are currently viewing Kovojant su brakonieriais šalia rajono ežerų planuojama daryti daugiau reidų

Kovojant su brakonieriais šalia rajono ežerų planuojama daryti daugiau reidų

Dominykas Žilys

Rudens pradžią Lietuvos žaliųjų partijos Molėtų skyriaus nariai pasitiko kartu su iš Vilniaus atvykusiais Lietuvos žaliųjų partijos neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais vykdydami prevencinę mėgėjiškos žūklės taisyklių laikymosi akciją, kurios metu rajono vandens telkiniuose buvo ieškoma draudžiamų žūklės įrankių bei tikrinami sutikti žvejai.

Dvi neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių komandos patikrino Asvejos, Kiemento, Spalio, Antapusės, Grabuosto, Žverno, Ilgio, Visbaro, Gaveikių ir kituose ežeruose žvejojančius žvejus. Taip pat buvo tikrinama, kaip žvejai laikosi naujo reikalavimo sutvarkyti aplinką, kurioje žvejojama. Žaliųjų komandai teko ir pačiai sutvarkyti poilsiautojų bei žvejų paežerėse paliktas šiukšles.

Pasak Lietuvos žaliųjų partijos Molėtų skyriaus pirmininko Dominyko Žilio, tokios akcijos, kurių metu bus tikrinama, kaip žvejai laikosi mėgėjiškos žūklės taisyklių, vyks dažniau.

„Mūsų rudeninio reido rezultatai – pakankamai geri. Nors rajono ežerų pakrančių tikrinimo metu buvo rastas vienas brakonieriavimo įrankis, šis reidas neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius maloniai nustebino, nes visi sutikti žvejai turėjo mėgėjiškos žūklės bilietus ir laikėsi nustatytų taisyklių. Siekdami įsitikinti, ar nėra sugautos draudžiamos gaudyti žuvų rūšys, ar nepažeidžiamos mėgėjiškos žūklės taisyklės gaudant per mažas žuvis, tikrinome ir matavome žvejų sugautą laimikį.  Žvejai taip pat gavo ir žaliųjų parengtas atsakingos žūklės atmintines, kuriose nurodoma, kokie yra minimalūs leidžiamų sugauti žuvų dydžiai, žuvų neršto laikotarpis, kuriuo draudžiama žvejoti tam tikras žuvų rūšis. Pažadame, kad tokių reidų bus vis daugiau, tad žvejai turėtų nenustebti pakrantėje sutikę mūsų civiliniais rūbais vilkinčius neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius“, – sakė D. Žilys.

Praėjusį mėnesį Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Molėtų rajono agentūros aplinkosaugininkų vykdomų akcijų metu buvo aptiktas ne vienas pažeidėjas: keli iš jų žvejojo be leidimo, surašytas administracinis teisės pažeidimų protokolas už neteisėtą pramogavimą vandens motociklu Labanoro regioninio parko teritorijoje esančiame Kertuojos ežere.

reidas_tikrinama žuvis

reidas_tikrinama žvejybos įranga

reidas3

reidas2

reidas1

IMG_8323

IMG_8295

IMG_8333

IMG_8289

IMG_8325

IMG_8328