Gruodžio 3 d. įvyks susitikimas su ,,Greenpeace“ aktyvistu Janu Haverkampu

  • Post category:Naujienos

Šį savaitgalį Laisvojo universiteto (LUNI) kvietimu į Vilnių atvyksta garsus „Greenpeace“ aktyvistas Janas Haverkampas. Pirmadienį jis dalyvaus tarptautinėje konferencijoje „Baltarusija ir Lietuva: atominių elektrinių statybos grėsmės ir perspektyvos“, o penktadienį susitiks su žmonėmis, besidominčiais ekologinėmis atominės energetikos problemomis. Susitikimas su J. Haverkampu vyks gruodžio 3 d., 18:00 val., prekybos centre „Gedimino 9“, III a., „Ekobangos“ erdvėje.

„Greenpeace“ atominės energetikos ekspertas J. Haverkampas daugelį metų užsiima ekologinėmis atominių elektrinių (AE) problemomis visoje Rytų Europoje. Jis buvo Slovakijos, Čekijos, Bulgarijos, Rumunijos, Rusijos AE poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ekspertas. J. Haverkampas gimė 1959 m. Olandijoje, šiuo metu gyvena Prahoje.

Savo pasisakymą iliustruodamas įvairių šalių AE statybos pavyzdžiais, lektorius papasakos apie Rytų Europos AE kelius ir klystkelius, pasidalins mintimis, su kokiomis problemomis susidurs Lietuva, pradėjusi statyti naują Visagino atominę elektrinę.

Pokalbis vyks anglų kalba.