Didėja Liną Balsį Prezidento rinkimuose palaikančiųjų skaičius

  • Post category:Naujienos

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ apklausoje respondentų buvo klausiama, už ką jie balsuotų Lietuvos Prezidento rinkimuose gegužės 11 dieną, jei juose dalyvautų 7 apklausos metu žinomi galimi kandidatai. Kartu respondentai galėjo nurodyti kitą savo siūlomą kandidatą, jei nenorėjo pasirinkti nė vienos iš 7 pateiktų pavardžių.

Apklausa parodė, kad kelis kartus išaugo Lietuvos žaliųjų partijos pirmininką, Seimo narį Liną Balsį Prezidento rinkimuose palaikančiųjų skaičius. Už Liną Balsį ketino balsuoti apie 4 proc. potencialių rinkėjų, o už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Bronį Ropę bei Vilniaus merą Artūrą Zuoką – kiek daugiau nei 1 procentas apklaustų gyventojų. 3 proc. respondentų nepasirinko nė vieno iš 7 pateiktų kandidatų ir nurodė kitus politikus.

Penktadalis (20 proc.) respondentų dar buvo neapsisprendę ar atsakė neketiną dalyvauti Prezidento rinkimuose. Per paskutinį mėnesį 3 procentiniais punktais padaugėjo ketinančių balsuoti už D. Grybauskaitę ir L. Balsį, o 2 procentiniais punktais sumažėjo R. Pakso bei Z. Balčyčio palaikymas.

Plačiau skaitykite portale Delfi.lt