You are currently viewing Černobylio AE katastrofos 30-ųjų metinių minėjime – zombių eisena ir antiatominis koncertas

Černobylio AE katastrofos 30-ųjų metinių minėjime – zombių eisena ir antiatominis koncertas

Sekmadienį Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje,  jau ketvirtus metus iš eilės vyko Lietuvos žaliųjų partijos organizuojamas teatralizuotas 30-osioms Černobylio atominės elektrinės katastrofos metinėms paminėti skirtas renginys, kuriuo buvo siekiama atkreipti dėmesį į atominės energetikos nestabilumą ir grėsmes.

„Pabaigą kalboms apie saugia atominę energetiką padarė Černobylio ir Fukušimos atominė elektrinės tragedijos, kurių pasekmės jaučiamos iki šiol. Ypač po pastarosios nelaimės ne viena Europos valstybė atsisakė aktyvios atominių elektrinių plėtros, kai kurios iš jų, kaip, pavyzdžiui, Vokietija, nusprendė pereiti prie atsinaujinančios energetikos. Daugybė Lietuvoje gyvenančių žmonių, dirbusių likviduojant Černobylyje atominės elektrinės avariją, šiandien kenčia nuo patirtos radiacijos sukeltų ligų, kai kurie jau yra mirę taip pat nuo ligų, kurios siejamos su neigiamu katastrofos poveikiu. Šiandien šalia Lietuvos sienų kyla nauja grėsmė – Baltarusijoje, Astrave statoma atominė elektrinė, kuri, nelaimės atveju, gali tapti  didele grėsme ne tik Lietuvai, bet ir daliai Vakarų Europos. Todėl būtina, kad aukščiausi Lietuvos vadovai, bendradarbiaudami su Europos Sąjunga imtųsi veiksmingų žingsnių, kad Baltarusijos atominė elektrinė nepradėtų veikti“,  – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys.

Šį savaitgalį vyksiančiame Černobylio atominės elektrinės katastrofos minėjime apie Lietuvos pašonėje statomos Astravo atominės elektrinės grėsmes Lietuvai, projekto ypatybes, Baltarusijos valdžios ignoruojamą Orhuso konvenciją pasisakė Baltarusijos opozicijos narys, ekologas, eksperto teisėmis dalyvavęs Baltarusijos atominės elektrinės aplinkos vertinime Uladzimir Valodzin. 

Renginio metu  teatralizuota „atominių zombių“ eisena žygiavo iki Baltarusijos ambasados, kuriai buvo perduotas pareiškimas dėl Astravo atominės elektrinės statybų sustabdymo.

Tuo tarpu V. Kudirkos aikštėje skambėjo ne tik atominį pavojų skelbiantys garsai, bet ir trankių jaunimo grupių, pasisakančių prieš atominių elektrinių statymą Lietuvoje ir jos pašonėje, muzika.

Plačiau apie akciją žiniasklaidoje:

http://www.15min.lt/galerija/cernobylio-ae-katastrofos-30-uju-metiniu-minejimas-86561#_

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/99286/siandien#wowzaplaystart=593000&wowzaplayduration=50000

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/sostineje-paminetos-cernobylio-ae-katastrofos-30-osios-metines.htm

Akcijos video reportažas https://www.youtube.com/watch?v=Zl0n0Pnmj64

Nuotraukos Minaldos photography

zombiai1 zombiai2 zombiai3 zombiai4 zombiai5 zombiai6

zombiai7

Daugiau nuotraukų čia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1084522961606884.1073741852.841490552576794&type=3