Atominė elektrinė neužtikrins Lietuvos energetinės nepriklausomybės

Sausio 27 dieną politinė partija Lietuvos žaliųjų sąjūdis, kartu su Europos žaliųjų partija , Vilniuje “Forum Palace” (Konstitucijos pr. 26) organizuoja tarptautinę konferenciją „Anti-atominis pavasaris“. Konferencijoje dalyvaus Europos Parlamento Žaliųjų aljanso lyderė  Rebecca Harms, Vokietijos Federacinės Respublikos  Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Matthias Mülmenstädt, kitų  užsienio šalių  diplomatai Vilniuje,  Latvijos, Estijos, Lenkijos žaliųjų organizacijų atstovai,  Lietuvos  energetikos ir ekonomikos ekspertai.

Konferencijoje bus pateiktos tarptautinės žaliųjų bendruomenės ir ekspertų nuomonės dėl branduolinės energetikos plėtros Lietuvoje ir Europoje,  pasiūlytas  atsinaujinančių energetikos išteklių  kelias.

Lietuvos ir užsienio ekspertų nustatyta, jog visišką ir tikrą  Lietuvos energetinę nepriklausomybę  garantuoti gali tik sparčiai plėtojama atsinaujinančių energetikos išteklių programa Lietuvoje. Jau šiuo metu Lietuvos atsinaujinančių energetikos išteklių – biokuro, saulės, vėjo ir hidro – generacinis potencialas ne tik visiškai patenkintų šalies elektros bei šilumos energijos poreikius, bet ir atvertų galimybę energiją eksportuoti.

Lietuvos ir Europos žalieji įsitikinę, jog naujoji  atominė elektrinė  Lietuvoje dėl milžiniškų statybos ir vėlesnių uždarymo bei atliekų tvarkymo kaštų  bus nekonkurencinga tarptautinėje ir vidaus elektros rinkoje,  taip pat  pabrangins Lietuvos žmonėms elektros  energijos kainą.

Visagino atominė elektrinė taip pat keliems dešimtmečiams pratęs  Lietuvos  energetinę (tuo pačiu- politinę) priklausomybę nuo Rusijos, nes pagal Lietuvoje egzistuojančią  elektros perdavimo tinklų struktūrą  atominė jėgainė negalės funkcionuoti,  nederindama savo veiklos su Rusija ir  negavusi iš Rusijos būtinų techninių leidimų.

Dabartinės Lietuvos vyriausybės vienapusiški veiksmai , bandant kuo skubiau įteisinti  branduolinės jėgainės statybas Lietuvoje, verčia visuomenę abejoti tokių sprendimų kompetencija. Konferencijos dalyviai ir organizatoriai vienareikšmiškai pasisako už tai, kad atominės elektrinės klausimu visuomenėje vyktų plati diskusija, o galutinis sprendimas būtų priimtas  Lietuvos piliečių referendume.

 

                      Plačiau konferencijos  tematika žurnalistams bus pristatyta  spaudos konferencijoje, kuri vyks sausio 27 d. 9.30 val. Vilniuje  “Forum Palace” konferencijų salėje 4 aukšte. Per spaudos konferenciją ir po jos bus galimybė pateikti klausimus  Europos Parlamento Žaliųjų aljanso lyderei Rebeccai Harms, taip pat Lietuvos ekspertams bei analitikams.

 

Daugiau informacijos:

LŽSP informacijos biuras: administracija@lzsp.lt,

tel. 85 213 13 53