Šiais metais Kauno technologijos universiteto (KTU) atlikta reprezentatyvi apklausa rodo, kad gyventojai vis dar pasisako prieš naujos atominės elektrinės statybą, jai dažniau nepritaria moterys. Tačiau energetikos ekspertai sako, jog po apklausos įvyko esminių įvykių ir baiminasi, kad ši apklausa taps dar viena priemone politikams išvengti atsakomybės už sprendimus, kuriuos juos įpareigojo priimti rinkėjai, portale Delfi.lt rašo žurnalistė Erika Fuks.
Tarptautinio socialinio tyrimo, kurį atliko atlikto KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas, duomenys patvirtina pernai spalį vykusio referendumo rezultatus dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje.
Daugiau nei pusė apklaustųjų nepritaria naujos atominės elektrinės statybai Lietuvoje (61,1 proc.), statybai pritaria 25,7 proc., o neapsisprendusių yra 13,1 proc. Apklausa atlikta šiemet sausį – vasarį, joje dalyvavo 1 187 žmonės.
Pernai, kai gyventojai turėjo pasirinkti, ar pritaria naujos atominės elektrinės statybai Lietuvoje, dauguma gyventojų atsakė neigiamai (62,7 proc.), teigiamai pasisakė daugiau nei trečdalis (34,1 proc.). Iš viso referendume dalyvavo – 1,361 mln. gyventojų arba 52,58 proc. rinkėjų.
„Tyrime buvo norėta pažiūrėti, kaip gyventojų nuomonės dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje priklauso nuo gyventojų sociodemografinių charakteristikų, tai yra, lyties, amžiaus ar išsimokslinimo“, – kodėl buvo atliktas tyrimas paaiškina KTU Politikos ir viešojo administravimo instituto sociologijos mokslų daktarė, docentė Aistė Balžekienė.
Anot jos, tyrimo duomenys rodo, kad požiūriai į naujos atominės elektrinės statybą nepriklauso nuo išsilavinimo, tačiau priklauso nuo amžiaus ir lyties.
Plačiau skaitykite portale Delfi.lt