Žalieji protestavo prieš statybas miškuose

Antradienį, spalio 30 d., žaliųjų ir aplinkosauginių organizacijų atstovai prie Seimo surengė protesto akciją, prieš statybų privačiuose miškuose įteisinimą. Akcijos dalyvių nuomone, šios nuostatos neišvengiamai atvers kelią urbanizacijos proveržiui miškuose, ypač laisvose likusiose paežerėse ir kitose gražiausiose gamtos vietose. Taip bus ne tik pakenkta miškų ekosistemoms, bet ir galutinai apribota galimybė visuomenei naudotis gamtos ištekliais.

Projekte nėra įvardijama, kokiu būdu bus įrodyti sodybų miške buvimo faktai, nenumatyti jų atkūrimo, komunikacijų tiesimo, atliekų šalinimo kriterijai. Todėl baiminamasi, kad pradėjus tiesti komunikacijas bei kelius, bus iškirsti nemaži miškų plotai, o nesutvarkius komunalinių atliekų išvežimo, miškai pasipildys naujais nelegaliais sąvartynais. Leidus savininko vardu atstatytas sodybas parduoti, dar labiau sustiprėja piktnaudžiavimo grėsmė, o įstatyme numatytas leidimas atkurti sodybas tik buvusiems savininkams ar jų palikuonims nebetenka prasmės. Kaip alternatyvą žalieji ir kitos aplinkosauginės organizacijos siūlo priimti sprendimą turimas miško valdas, kuriose kažkada buvo sodybos, iškeisti į sklypus laisvoje žemės ūkio paskirties žemėje, leidžiant buvusiems savininkams ten įsikurti.

Pasisakydamos prieš skubotai rinkiminių kovų įkarštyje priimamas įstatymo pataisas, prie akcijos vieningai prisijungė 15 Lietuvos žaliųjų ir aplinkosauginių organizacijų: PP „Lietuvos žaliųjų sąjūdis“, VšĮ „Darnios plėtros institutas“, ekologiškos kultūros gidas „OZONAS“, VšĮ „Kultūros idėjų institutas“, VšĮ „Rūpi“, informacinis portalas „EKOLOGIJA.LT“, jaunimo švietimo projektas „EKO KARTA“, Lietuvos gamtos fondas, Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija, Lietuvos Žaliųjų judėjimas, judėjimas „Už gamtą“, ekologinis klubas „Žvejonė“, Pilaitės bendruomenė, susivienijimas Žali.lt, PP „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“. Akcijos dalyviai įteikė Seimo pirmininkei ir Seimo kaimo reikalų komitetui adresuotą minėtų organizacijų pasirašytą kreipimasis su prašymu  siūlomam įstatymo projektui nepritarti.

Virginija Vingrienė

LŽSP pirmininko pavaduotoja

Daugiau foto: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151224763854443.480133.49318194442&type=1