Siūloma atverti oro koridorių į Kijevą humanitarinei pagalbai teikti

Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Lietuvos Vyriausybę siūlydama imtis priemonių, kad būtų atvertas oro koridorius į Kijevą. Juo būtų galima tiekti maisto produktus, vandenį, medicinos ir kitus būtinus reikmenis bei išgabenti iš jo sužeistuosius, neįgaliuosius, moteris ir vaikus. 

Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą buvo uždaryta šios šalies oro erdvė, todėl šiuo metu humanitarinė pagalba gali būti tiekiama tik sausumos keliais, o dalis jų yra užkirsti ir parama sunkiai pasiekia Kijevą. 

Lietuvos žaliųjų partijos vicepirmininko Remigijaus Lapinsko teigimu, toks oro koridorius leistų užtikrinti, kad parama greičiau ir sklandžiau pasiektų Ukrainos sostinę, kurioje humanitarinė situacija dabar yra itin sudėtinga.

„Sąlygos tokiam žingsniui yra palankios, kadangi Kijevo miesto ribose yra keli oro uostai, kuriuose galėtų leistis civiliniai lėktuvai su humanitarine pagalba. Žinoma, tam reikalingas susitarimas su puolančia Rusijos kariuomene, kad pagalbą gabenantys lėktuvai būtų neliečiami“, – teigia R. Lapinskas.

Jo teigimu, Ukrainos ir Kijevo miesto vadovai tokią idėją turėtų palaikyti, kadangi humanitarinių koridorių reikšmę savo kalboje akcentavo ir Ukrainos vicepremjerė Irina Vereščiuk.