Nusivylę socialdemokratais ir konservatoriais rado naują partiją

  • Post category:Naujienos

Žaliųjų partija pirmą kartą šalies istorijoje šiais metais gali peržengti rinkimuose ypač svarbią 5 proc. ribą, kuri būtina norint patekti į valdžią. Politologai žaliųjų išpopuliarėjimą tapatina su nauju jų lyderiu. Partija, kaip ir per kiekvienus rinkimus, gali tapti atradimu nusivylusiems tradicinėmis politinėmis jėgomis. 

Jei rinkimai į Europos Parlamentą vyktų artimiausiu metu, Žaliųjų partija surinktų 5 proc. apklaustųjų balsų. Šį rodiklį sociologinių tyrimų bendrovė „Vilmorus“ nustatė atmetusi neapsisprendusius, už ką balsuoti, ir į rinkimus neateisiančius žmones. Tokiu būdu apskaičiuojamas realesnis rinkimų rezultatas.

Sėkmę tapatina su lyderiu

Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Vytautas Dumbliauskas Žaliųjų partijos atgimimą sieja su populiariu lyderiu – Seimo nariu Linu Balsiu. Politologui tai primena liberalų išpopuliarėjimą, kai partijai prieš 15 metų pradėjo vadovauti Rolandas Paksas. „L.Balsys daliai žmonių atrodo patraukli figūra. Jis raiškiai šneka, nesusitapatina nei su kairiaisiais, nei su dešiniaisiais“, – sakė politologas.

Jo kolega Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas Lauras Bielinis taip pat mano, kad žaliuosius į viršų tempia L. Balsys, kuris vykdo aktyvią prezidento rinkimų kampaniją. „Jis ,kaip kandidatas, dabar ypač matomas, o tai padeda ir partijai“, – pabrėžia L.Bielinis.

Nusivylusius vilioja senais vilkais

Politologai svarsto, kad Žaliųjų partija gali tapti alternatyva tiems žmonėms, kurie jau nenori balsuoti nei už konservatorius, nei už socialdemokratus. Tokios tendencijos, kai per rinkimus į viršų šauna naujos jėgos, pastebimos ne pirmus rinkimus. L.Bielinis mano, kad žalieji gali būti patrauklūs jaunesniam rinkėjui. „Tik šiai partijai tai gali virsti problema, nes jaunimas rinkimuose dalyvauja nelabai pareigingai“, – pažymėjo politologas.

Už kurią partiją Jūs balsuotumėte rinkimuose į Europos Parlamentą, jeigu rinkimai vyktų kitą sekmadienį (%).

lrytas_zaliieji

 

Visą straipsnį skaitykite: http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/nusivyle-socialdemokratais-ir-konservatoriais-rado-nauja-partija.htm