Nepaisant verslo lobistų spaudimo Prancūzija laikosi hidraulinio ardymo technologijų draudimo

  • Post category:Naujienos

Prancūzija laikosi savo įsipareigojimų prieš skalūnų dujų gavybą naudojant hidraulinio ardymo metodą.

Nors Prancūzijos verslo asociacijos MEDEFP vadovas Laurence Parisot teisina hidraulinio ardymo technologiją, tačiau šalies ekologijos, tvarios plėtros ir energijos ministrė Delphine Batho atmetė bandymą panaikinti hidraulinio ardymo draudimą ir lesti vėl taikyti šį metodą skalūnų dujų gavybai. Savo sprendimą ji pagrindė technologijos keliamu pavojumi aplinkai dėl galimų žemės drebėjimų ir požeminio vandens taršos.

Ministrė teigė, kad mažesnės naftos ir dujų kainos negali pateisinti žalos aplinkai, kuri buvo padaryta JAV, sukeltų žemės drebėjimų, gruntinio vandens užteršimo, taršos sunkiaisiais metalais, padidėjusio sunkvežimių eismo ir kitų hidraulinio ardymo padarinių kaimiškoms vietovėms. Batho taip pat pabrėžė, kad Prancūzija vietoje skalūninių dujų paieškų turi susitelkti į atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą. Ministrė taip pat akcentavo galimybes biomasės energijoje.

2011 m. Nicolas Sarkozy vyriausybės dėl aplinkosauginių aspektų uždraudė hidraulinio ardymo metodo naudojimą. Jo įpėdinis Francois Hollande tai pat pasisakė už draudimą. Moratoriumas dėl skalūnų dujų žvalgymo sukėlė šalies verslo lobistų nepasitenkinimą. Jų kampanijos už skalūnų energetikos plėtrą hidraulinio ardymo technologijos pagalba jau buvo įsibėgėjusios. Lobistai įrodinėja, kad skalūninės dujos prikeltų Prancūzijos pramonę iš nuosmukio, pigesnė energija padidintų konkurencingumą bei sumažintų nedarbą.

Pagal Tarptautinės energetikos agentūros skaičiavimus, Europoje didžiausias skalūninių dujų potencialas yra Prancūzijoje ir Lenkijoje.

Parengta pagal Energy Market Price informaciją:

http://www.energymarketprice.com/SitePage.asp?Command=NewsDetails&newsId=11973&trydf=asociacija@biokuras.lt