You are currently viewing Kaune organizuojamas protestas dėl istorinės Nemuno taršos

Kaune organizuojamas protestas dėl istorinės Nemuno taršos


Pirmadienį 12 val. priešais Kauno savivaldybės administracijos pastatą organizuojama protesto akcija-performansas, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į dešimtmečiais vilkinamą ekologinę problemą gruntinių vandenų ir Nemuno taršą naftos produktais.

 

Protestą organizuojančios Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė teigia, kad akcija siekiama atkreipti dėmesį į susiklosčiusios situacijos absurdą. 

 

„Daugiau nei tris dešimtmečius yra žinoma apie istorinės taršos židinį buvusio geležinkelių pabėgių mirkymo cecho teritorijoje į gruntą susigėrusius toksiškus skalūno alyvos teršalus, kurie jau užteršę gruntinius vandenis ir nuolat sunkiasi į Nemuną. Nepaisant aiškaus taršos šaltinio, šios ekologinės bombos neutralizavimas – vilkinamas” – teigia I. Budraitė. 

 

Anot politikės, to priežastis  institucijų neveiklumas: „Kauno vadovų lyderystės stygius atvedė prie to, kad problema marinuojama teisminiuose ginčuose, vietoje to, kad būtų efektyviai sprendžiama. Norime pasiųsti žinutę, kad poveikis aplinkai nėra kažkas neapčiuopiamo. Žala gamtai kainuoja tiesioginiu neigiamu poveikiu mums patiems. Į tai negalime žiūrėti pro pirštus ir reikalaujame atsakomybės”- komentuoja žaliųjų vadovė.

 

Žalieji protesto akcijos metu surengs performansą, kurio metu ketina gamtos alinimą ir naikinimą teršalais atvaizduoti apsiliedami naftos produktais. Akcija vyks pirmadienį (vasario 6 d.) 12:00 priešais Kauno m. savivaldybės administracijos pastatą.

 

Daugiau informacijos:

Ieva Budraitė, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė

+370 698 11916, ieva.budraite@lzp.lt