Kandidatas į prezidentus L.Balsys: „Darysiu, ką sakau“

  • Post category:Naujienos

Buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys nutarė jai mesti iššūkį artėjančiuose prezidento rinkimuose. „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ Seimo narys negailėjo aršios kritikos prezidentės vykdomai politikai ir kaltino ją nesilaikant rinkiminės kampanijos pažadų.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas iš karto nurodė, kokią reikšmę šaliai turi prezidentas. „Prezidento postas turi įnešti ramybę, susitaikymą ir diskusiją šalyje, o ne susiskaldymą, intrigas ir kiršinimą“, – teigė politikas. Jo manymu, Lietuvos politikoje neegzistuoja ir sąžiningas bei atviras diskursas.

Laidos vedėjai Daivai Žeimytei užsiminus, jog, politologų nuomone, visuomenei menkai žinomi kandidatai rinkimuose tenori pareklamuoti save, L.Balsys nesutiko: „Prieš Seimo rinkimus politologai taip pat kalbėjo. O aš Karoliniškių apygardoje antrą turą absoliučia dauguma laimėjau visose apylinkėse. Politologai gali pagalvoti iš naujo, ką žmonės iš tikrųjų galvoja“.

Politikas taip pat nesutiko, kad žmonės jį atsimena tik kaip buvusį Dalios Grybauskaitės ginklanešį. „Kai žmonės mane sutinka gatvėje, sako, kad atsimena mano reportažus, kai buvau žurnalistas“, – be abejonių, kad yra gerai žinomas, teigė L.Balsys.

Apie buvusį prezidento spaudos atstovo postą jis šnekėjo su nusivylimu. „Turėjau labai daug vilčių, nes norėjosi kažko naujo, šviežio vėjo. Buvau patikėjęs, kad Dalia Grybauskaitė turi naujų idėjų“, – sakė L.Balsys apie tai, kodėl nusprendė prisijungti prie prezidentės komandos.

„Aš nesigailiu, kad nuėjau į komandą, bet ir nesigailiu, kad išėjau“, – apibendrino politikas.

Kandidatas į prezidentus nepagailėjo kritikos dabartinės prezidentės vykdomai politikai. Jis teigė, jog D.Grybauskaitės rinkimų kampanija tebuvo gražūs žodžiai, kuriuos komanda vėliau užmiršo.

„Tai, kuo aš tikėjau, buvo kalbama tik dėl rinkiminės kampanijos“, – apmaudo neslėpė L.Balsys.

Laidos vedėjai paklausus apie įvykius asmeninėje prezidentės aplinkoje, politikas išliko santūrus. „Iš mano pusės būtų nekorektiška pasakoti apie prezidentės asmenį, – sakė L.Balsys bet pridūrė, jog ateinančiuose rinkimuose visiškai netylės, – Kritikuosiu ją kaip politikę, o ne kaip asmenybę“.

Žaliųjų partijos pirmininkas D.Grybauskaitės valdymo stilių pavadino arogantišku, pridėdamas, kad, jo nuomone, „prezidentė neturi kvalifikacinio lygmens egzaminuoti kitus užsienio kalbose“.

„Aš sakysiu, ką galvoju ir darysiu, ką sakau“, – konstatavo L.Balsys, atsakydamas į klausimą, koks bus pagrindinis jo ginklas artėjančiuose rinkimuose.

Šaltinis: http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/kandidatas-i-prezidentus-l-balsys-darysiu-ka-sakau.htm#.Ut-pNBDFHIV

Laidą „Lietuva tiesiogiai“ žiūrėkite: http://tv.lrytas.lt/?id=13903195161388357559 (I dalis) ir http://tv.lrytas.lt/?id=13903202531389692334 (II dalis).