You are currently viewing Žvejai skatinami žvejoti atsakingai

Žvejai skatinami žvejoti atsakingai

IMG_5831

Šį savaitgalį visoje Lietuvoje vyko akcija, kurios metu prie įvairių vandens telkinių buvo stebima,  ar žvejai nežvejoja neleistinais būdais, nepažeidinėja mėgėjiškos žūklės taisyklių, taip pat buvo dalinamos atsakingos žvejybos atmintinės.

Taip, atkreipdami dėmesį į besikeičiančias mėgėjiškos žūklės taisykles, Lietuvos žaliųjų partijos nariai minėjo Tarptautinę žvejų dieną. Žvejams dalinamose atmintinėse buvo nurodyta, kokias žuvis ir kada galima gaudyti, kokio dydžio ir kiek žuvų pagavus galima pasiimti su savimi.

Lietuvos žaliųjų partijos Pilietinių iniciatyvų pirmininkas Laurynas Okockis pastebi, kad žvejai tampa vis sąmoningesni.

„Kiek teko stebėti žvejus ir bendrauti su jais, žvejai kasmet tampa vis sąmoningesni, daro mažiau mėgėjiškos žūklės pažeidimų, o svarbiausia – jau bijo brakonieriauti. Tai lėmė ne tik sugriežtintos baudos už mėgėjiškos žūklės pažeidimus ir gamtai padarytą žalą, bet ir etatinių bei neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių aktyvi ir nenutrūkstama veikla, saugant gamtos išteklius ir iš anksto užkardant pažeidimus“, – sakė L. Okockis.

L. Okockis teigia, kad visgi reikia dar aktyvesnės žvejų edukacijos, nes greitai besikeičiant taisyklėms, kai kurie žvejai gali padaryti pažeidimus ir visai to nenorėdami.

„Praėjusių metų pabaigoje dėl plėšriųjų žuvų populiacijos didinimo nuspręsta leisti žvejams sugauti nebe penkias, kaip buvo iki tol, o tris lydekas.  Šioms naujoms taisyklėms pritarė žvejų mėgėjų bendruomenė, belieka stebėti, kad visi žvejotų sąžiningai ir atsakingai“, – kalbėjo L. Okockis.

Atsakingos žvejybos atmintines žvejai gali rasti ir atsisiųsti čia: http://www.lzp.lt/siuntiniai/zvejybos_taisykles_2015.pdf

Tarptautinė žvejų diena švenčiama nuo 1985 metų. 1984 m. minėti šią datą buvo nuspręsta Tarptautinėje žvejybos sureguliavimo ir plėtojimo konferencijoje. Tikri žvejai aistruoliai buriasi į draugijas, rengiamos žvejų varžybos. Lietuvoje yra įsteigti Žvejų kultūros rūmai, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija. Žvejyba mūsų valstybėje nuo seno buvo vienas iš pagrindinių amatų.

Kelios akimirkos iš akcijos:

IMG_5794 IMG_5802 IMG_5813 IMG_5832 IMG_5839 IMG_5845 IMG_5849