Ukrainos karo akivaizdoje R. Šimašių ragina peržiūrėti valdančiosios koalicijos sudėtį

  • Post category:Naujienos

Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Vilniaus miesto merą ir savivaldybės valdančiosios koalicijos frakcijas reikšdama susirūpinimą dėl valdančiosios daugumos, kuriai priklauso ir Darbo partija bei Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Krikščioniškų šeimų sąjunga“. Raginama dar kartą persvarstyti, ar anksčiau simpatijų Kremliaus režimui pernelyg neslėpusios partijos yra patikimi partneriai Ukrainos karo akivaizdoje. 

„Suprantame, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryboje ir jos administracijoje dirba daug atsakingų ir profesionalių, Lietuvai lojalių žmonių, tačiau dalis dabartinės koalicijos narių atstovauja partijas, kurios daugelį metų savo retorika neslėpė simpatijų Kremliaus režimui.

Atskiri jų politikai atvirai bendradarbiavo su įtartinomis Rusijos organizacijomis bei panašios krypties Kremliaus remiamomis partijomis kitose valstybėse. Dažnai buvo pasisakoma prieš Lietuvos eurointegraciją ir narystę NATO, todėl manome, kad dabartinėmis aplinkybėmis Vilniaus miesto politinė koalicija neatitinka aukščiausių skaidrumo standartų“, – sako Lietuvos žaliųjų partijos Vilniaus skyriaus pirmininkas Laurynas Okockis.

Vilniaus miesto meras, Laisvės partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos raginamos performuoti valdančiąją daugumą taip, kad jos sudėtyje abejotino patikimumo partijas atstovaujančių frakcijų neliktų.  

„Sunku suprasti, kodėl apskritai buvo suformuota tokia valdančioji dauguma, bet dabartinėmis aplinkybėmis tokia jos sudėtis yra ypač pavojinga. Siūlome užbėgti įvykiams už akių ir išspręsti šį klausimą nelaukiant lemiamos akimirkos, kai gali tekti priimti sostinei ypač svarbius sprendimus“, – pastebi L. Okockis.

Tiesa, partijos rašte kreipiamasi ir į pačias kritikos sulaukusias frakcijas. Joms siūloma prisiimti politinę atsakomybę už savo atstovaujamų partijų politines klaidas ir savo iniciatyva pasitraukti iš valdančiosios daugumos Vilniuje.