Spaudos konferencija “Ar pakankamas Baltijos AE projekto pagrindimas?”

Š.m. spalio 9 d. 11 val. ELTA (Gedimino pr. 21/2,) spaudos konferencijoje vienas žinomiausių Rusijos nevyriausybinių organizacijų branduolinės energetikos ekspertas, organizacijos “Ecodefence” vadovas Vladimir Slyviak pristatys studiją “Iššūkiai užtikrinant Kaliningrado srities energetinį saugumą: Ar pakankamas pagrindimas Baltijos AE projektui” (“Challenges of ensuring energy security of Kaliningrad Region: How strong is the case for the Baltic NPP?”). Studijos autoriai yra buvęs Rusijos atominės energetikos viceministras Bulat Nigmatulin (Булат Нигматуллин) ir buvęs Kaliningrado srities vyriausybės kuro ir energetikos departamento vadovas Jury Zlobin (Юрий Злобин).

Studijoje analizuojamos Baltijos AE statybos perspektyvos, įvertinant elektros energijos poreikius Kaliningrado srityje ir kaimyninėse šalyse. Pateikiami esami ir perspektyviniai elektros energijos generavimo pajėgumai Baltijos šalių regione ir modeliuojami įvairūs plėtros scenarijai. Autoriai prieina išvadą, kad nei Baltijos AE, nei kiti eskaluojami branduoliniai projektai regione neišspręs kylančių problemų. Taip pat autoriai pabrėžia, kad Baltijos AE projektui yra daugiau kliūčių ir barjerų negu šansų sėkmingai užbaigti projektą. Tame tarpe jungčių elektros energijos perdavimui nebuvimas, Rusijos vyriausybės lankstumo stoka derantis dėl elektros energijos supirkimo su kitomis šalimis ir t.t.

Konferencijoje taip pat bus pristatomas Europos žaliųjų leidinys „Green New Deal“. Apie žaliųjų siūlomus kelius iš Europą ištikusios krizės kalbės Alexey Kozlov, ECOSOCIS fondo vadovas bei Europos žaliųjų partijų aljanso komiteto narys bei GROZA ko-pirmininkas.

 

 

 

Kontaktai:
Sigutė Dautartaitė
+37067591942
media@lzsp.lt