You are currently viewing Branduolinė energetika- mirtinas pavojus ir brangesnė elektra

Branduolinė energetika- mirtinas pavojus ir brangesnė elektra

Vilnius, Lapkričio 16 d. Lietuvos Žaliųjų sąjūdžio partija (LŽSP) ir gausus būrys ją palaikančių Lietuvos visuomenės atstovų surengė protesto piketą prieš dabartinės valdžios ir “Hitachi” koncerno surengtą propagandinę konferenciją  „Visagino atominė elektrinė: Naujos galimybės verslui“. Piketo palaikyti atvyko ir visuomeninių žaliųjų judėjimų atstovai iš Rusijos bei Baltarusijos. Tuo pat metu vyko protesto akcijos prie Baltarusijos ir Rusijos ambasadų , kur buvo renkami parašai prieš planus Lietuvoje, Rusijoje ir Baltarusijoje statyti atomines elektrines.

„Mes už Lietuvos energetinę nepriklausomybę“, “Mums nereikia atominės elektrinės“, „Norime auginti sveikus vaikus“ – teigė piketo plakatai. Visuomenės atstovai atkreipė Lietuvos įmonių dėmesį, jog branduolinis verslas yra mirtinai  pavojingas : niekas negali garantuoti atominės elektrinės saugumo, kad ir kokia moderni ji būtų. Branduolinė avarijos atveju, penkiasdešimties kilometrų spinduliu šimtams metų lieka dykvietė,  žmonės suserga onkologinėmis ligomis, padaugėja sunkių apsigimimų.

LŽSP ekspertų tyrimai atskleidžia, jog , skirtingai nuo valdžios teiginių, naujos branduolinės jėgainės pagaminta elektra bus ne pigesnė, o gerokai brangesnė, nei yra dabar,  ir gali siekti net 60 centų už kWh.

„Uždaryti atominę elektrinę kainuoja tiek pat , kiek pastatyti naują, visi šie kaštai neabejotinai bus įskaičiuoti į elektros kainą, kurią sumokėsime visi mes, ne japonų koncernas.   Atominė elektrinė ne tik  būtų stabdys tikrai energetinei nepriklausomybei, bet ir sukeltų daugybę ekologinių problemų, tokių kaip branduolinių atliekų saugojimas,  kurias paliktume ateities kartoms. Neturime teisės to daryti neatsiklausę tautos referendume- sakė LŽSP pirmininkas Juozas Dautartas.“

Lietuvos Žaliųjų sąjūdžio partija ragina Lietuvos žmones nesileisti užmigdomiems nerealių branduolinių pažadų , reikalauti plačių diskusijų visuomenėje ir  reikalauti iš valdžios , kad vykdytų savo konstitucinę pareigą atsiklausti Tautos nuomonės, priimant nepaprastai svarbius sprendimus.

Daugiau informacijos:
LŽSP Informacijos biuras
Tel. 8 657 82602, el. paštas administracija@lzsp.lt