Prieš Vėlines Druskininkų žalieji pagerbė anapilin iškeliavusius protėvius

Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus nariai artėjant Vėlinių dienai, praėjusį savaitgalį jau trečius metus iš eilės tvarkė apleistus ir užmirštus kapus, esančius Druskininkų senosiose kapinėse.

Akcijos metu jos dalyviai grėbė lapus, rovė piktžoles, šlavė skujas bei kiekvienam užmirštam ir apleistam kapui uždegė po žvakelę, kuri simbolizuoja ryšį su anapilin iškeliavusiais protėviais, amžinąjį atilsį ir pagarbą mirusiesiems.

Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas Laurynas Okockis  pastebi, kad  Druskininkuose yra nemažai senų kapų, kurie yra užmiršti besikeičiant kartoms arba jau nebeturi nei vieno gyvo išlikusio palikuonio, kuris  juos sutvarkytų, uždegtų ant kapo žvakutę.

„Šios akcijos tikslas – prisiminti ir pagerbti tuos, kuriuos prisiminti galbūt jau nebėra kam. Taip pat norime paprašyti gyventojų būti pilietiškiems bei socialiai atsakingiems ir tvarkant savo artimųjų kapus ne tik rūšiuoti šiukšles į tam skirtus konteinerius, bet ir sutvarkyti šalia esančius apleistus ir  nelankomus kapelius“, – sakė L. Okockis.

„Noriu pasidžiaugti, kad po to, kai pernai metais atkreipėme Druskininkų kapinių prižiūrėtojos dėmesį į susidariusią atliekų rūšiavimo problemą ir kai Druskininkų savaitraštyje „Druskonis“ buvo paviešinta prie kapinių esama šiukšlių rūšiavimo problema, šiais metais  jau yra prie Druskininkų kapinių įrengti šiukšlių konteineriai, skirti ne tik „žaliosioms atliekoms“, t.y. lapams, šakoms, spygliams, senai žolei, nuvytusioms gėlėms ir kitoms biodegraduojančioms atliekoms surinkti, bet yra pastatyti ir plastikui bei popieriui skirti atliekų rūšiavimo konteineriai. Tačiau vis dar pasigedome stiklo atliekoms skirtų konteinerių“, – teigė L. Okockis.

„Tai tik patvirtina faktą, kad geriausia prevencija ir įrankis galintis padėti išspręsti tam tikras viešas problemas ar galimybė esamos netobulos sistemos trūkumams pašalinti ir yra tos problemos viešinimas. Atsižvelgdamas į tai, visus piliečius kviečiu būti atsakingais, aktyviais ir pilietiškais. Matant tam tikras problemas, nederėtų į tai numoti ranka, o kreiptis į atsakingas institucijas. O jeigu problema vis tiek lieka nesprendžiama, tuomet siūlau nedelsiant ją viešinti ir patys pamatysite, kaip tam tikri sprendimai pajuda iš „mirties“ taško“ – informavo Laurynas Okockis.

kapines2

kapines3