Paskaita apie bandymus nuslėpti tiesą apie Fukušimos AE avariją

2012 m. Lapkričio 13 j.

Nuo 18:00 iki 20:00

Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.

2012 m. lapkričio 13 d., antradienį, 18 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Lietuvos inovacijų centro projektų konsultantu, vienu iš Lietuvos žaliųjų sąjūdžio vadovų Sauliumi Lapieniu. Lektorius papasakos apie bandymus nuslėpti tiesą apie Fukušimos AE avariją bei įvairiose šalyse (ne tik Japonijoje, bet ir Lietuvoje) varomą atominės energetikos propagandą. Pokalbis vyks Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.

 

Susitikimo metu bus pateikta techninė informacija apie Fukušimos avarijos priežastis, jos eigą ir galimas pasekmes. Lektorius supažindins su medikų, biologų, fizikų ir kitų mokslininkų požiūriu į AE avarijas. Jis taip pat kalbės apie žalą, kurią atominė energetika kelia Žemės ekopusiausvyrai. Bus parodyti keli filmuoti siužetai. Klausytojams bus pateikti informacijos šaltiniai, tad po paskaitos jie galės savarankiškai sekti situaciją Fukušimoje.

 

Nuo Fukušimos tragedijos praėjo daugiau kaip metai, tačiau informacija apie šį įvykį iki šiol lieka prieštaringa, neišsami ir netiksli. Fukušimos prefektūros, kur oras dabar užterštas radioaktyviomis medžiagomis, gyventojai grįžo prie įprasto gyvenimo. Jie tikisi, kad radiacija neturės jokios įtakos jų sveikatai. Tiesa, ramybės jiems neduoda per nepriklausomus šaltinius vis dažniau nutekanti informacija apie realias katastrofos pasekmes. Vidinis apšvitinimas, atviros evakuacijos zonos, radioaktyvus maisto užterštumas – visos šios grėsmės kelia didžiulį siaubą, kurio jie patys nugalėti neįstengs…

 

„Reguliariai sekiau prieinamą informaciją iš viso pasaulio ir susidariau vaizdą, kad Japonija yra BAISI šalis. Joje meluojama, joje slepiama informacija. Supratau, kad demokratijoje tiesos nėra. Melas yra teisėtas demokratijos instrumentas. Supraskime: valdžia – tai melas. Antai, iki referendumo rezultato, nepritariančio statyti VAE Lietuvoje, įteisinimo beliko vos savaitė. Ir ką? Tyla. Kapų tyla”, – sako S. Lapienis.