“Mimai prie savivaldybės ragino išsaugoti Karoliniškių draustinį” rašo Vilniaus diena

  • Post category:Naujienos

Šaltinis: vilniausdiena.lt

Karoliniškių mikrorajono gyventojai drauge su Lietuvos žaliųjų sąjūdžiu prie sostinės savivaldybės protestavo prieš neaiškaus statinio konstravimą Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje.

Į trečiadienio vidurdienį vykusią akciją susirinko apie 20 žmonių. Daugiausia Lietuvos žaliųjų sąjūdžio ir I.Šimulionio g. 5 gyventojai. Susirinkusieji reiškė pasipiktinimą, kad neteikiama informacija apie jų pašonėje kylantį namą. Be to, prasidėjus statyboms aktyviai naikinamas kraštovaizdžio draustinyje esantis šlaitas.

Protestuotojai surengė pantomimos akciją, kurios tikslas buvo paraginti valdininkus būti atviresnius ir su gyventojais dalytis savo planais. Viena protesto akcijos aktyvių dalyvių Lietuvos žaliųjų sąjungos narė Sigutė Dautartaitė pasakojo, kad susirinkti žmones paskatino valdininkų negebėjimas tvarkytis.

„Šią akciją inspiravo I.Šimulionio g. 5 gyventojai. Prieš metus jie kreipėsi į mus pagalbos dėl įtartinų statybų, o prieš savaitę jie savo prašymą vėl pakartojo. Tuomet užvakar surinkome įvairių atsakingų valstybės institucijų žmones, kad šie pasiaiškintų, kas čia vis dėlto statoma“, – pasakojo S.Dautartaitė.

Tačiau, anot pašnekovės, nė vienas iš atvykusių nesugebėjo pasakyti, kokio pobūdžio statinys iškils draustinyje. „Jie nežinojo nei kas čia, nei kiek aukštų bus, nei kokio aukščio pamatai daromi. Nieko negalėjo pasakyti nei gamtosaugininkai, nei architektai. Tad nusprendėme surengti protesto akciją prieš tokį biurokratų neveiksnumą. Juk jeigu tarp valdininkų tvyro toks chaosas, vieni juokai tuo pasinaudoti ir statyti ką tik nori. Vis vien niekas nenubaus“, – pasakojo Žaliųjų sąjūdžio atstovė.

Skaitykite daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/miestas/mimai-prie-savivaldybes-ragino-i-saugoti-karolini-kiu-draustini-437279#ixzz20Nz0mtMj