Linas Balsys: ES lėšos turėtų būti skiriamos ir biokogeneracijai

Ūkio ministerija šią savaitę pakvietė Lietuvos regionų įmones plėsti šalyje biokuro katilų panaudojimą ir aktyviau statyti bei modernizuoti katilines. Tam ministerija, paskirsčiusi nepanaudotas Europos Sąjungos (ES) lėšas, skirs 40 mln. Lt. Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys ne tik palankiai vertina Vyriausybės dėmesį atsinaujinančiai energetikai, bet ir pastebi šio sprendimo trūkumus.

Ministerija, skirstydama lėšas, prioritetą teiks toms savivaldybėms, kuriose šildymo kaina yra didžiausia bei projektams, kuriuos įgyvendinus sumažės tarša ir anglies dvideginio išmetimas.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko ir Seimo nario Lino Balsio nuomone, toks ministerijos žingsnis yra sveikintinas, tačiau jis pažymėjo, kad pagrindinės problemos glūdi didžiuosiuose miestuose – čia šildymo kainos yra aukščiausios, todėl reikėtų skatinti biokuro katilinių statymą bei modernizavimą ir didžiuosiuose šalies miestuose.

Seimo narys pastebėjo ir kitą aspektą – biokuro naudojimas vien šilumai nėra tobulas sprendimas. „2014-2020 metų ES struktūrinių fondų lėšos turėtų būti skirtos ne tik šilumos ūkio perėjimui prie biokuro, modernizuojant katilines, bet taip pat reikėtų skatinti biokogeneraciją – perėjimą prie šilumos ir elektros gamybos panaudojant biokurą“, –  sakė L. Balsys.