You are currently viewing L. Balsys: Seime apgynėme miškų ūkį nuo neracionalių reformų

L. Balsys: Seime apgynėme miškų ūkį nuo neracionalių reformų

miskai

Seimas ketvirtadienį atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl Seimui pakartotinai grąžintų svarstyti Miškų įstatymo pataisų  ir priėmė grąžintą įstatymą be pakeitimų.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys, pasidžiaugė, jog vieningo Seimo narių balsavimo dėka pagaliau įsigalios Miškų įstatymo pataisos, kurios leidžia apsaugoti Lietuvos miškus nuo neatsakingų miškų ūkio reformų.

Pasak L. Balsio, ardyti dabartinę urėdijų sistemą, kaip to siekė Generalinė miškų urėdija ir Aplinkos ministerija, nėra reikalo, o esamas urėdijų skaičius, įtvirtintas Miškų įstatyme, leidžia racionaliai prižiūrėti miškus.

„Džiaugiuosi, jog Seime taip vieningai balsuodami sugebėjome apginti dabartinę urėdijų tvarką ir šiuo įstatymu galėsime apsaugoti miškus nuo neatsakingų reformų. Seime priėmėme Miškų įstatymą, kuriame numatoma dabartinė 42 urėdijų sistema. Nematau prasmės stambinti urėdijų ir taip spręsti kai kurių iš jų nepelningumo problemą. Šiandien reikia susitelkti į darbą, jog šios urėdijos pradėtų dirbti efektyviai. Urėdijų stambinimas būtų galėjęs dar labiau pakenkti jų veiklai ir taip galėjo nukentėti kirtimų priežiūra, atsodinimo darbai. Tokia reforma neigiamai atsilieptų ir urėdijose dirbantiems miškininkams, kurie baiminasi netekti darbo, nors šioje srityje kaip tik galėtų būti įdarbinama dar daugiau žmonių.  Turime prižiūrėti miškus racionaliai, o reformos turi būti vykdomos viską gerai pasvėrus ir įvertinus, ar, norėdami išspręsti problemas, nesukursime jų dar daugiau. Prieš priimdami šį įstatymą turėjome daugybę diskusijų, įstatyme įteisinome nuostatą, jog reformos būtų daromos su Seimo žinia ir logiškai pagrįstos. Taigi įstatymas neužkirs kelio reformoms, jei tik jos bus pagrįstos ir suderintos su Seimu“, – sakė L. Balsys.