L. Balsys: „Mūsų balsas Briuselyje turi būti ne tik girdimas, bet ir į jį įsiklausoma“

Europos Parlamento rinkimams savo kandidatų sąrašą įregistravusi jauna, tačiau sparčiai auganti Lietuvos žaliųjų partija siekia, jog žaliųjų balsas Briuselyje ne tik būtų girdimas, bet ir į jį įsiklausoma.

Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, pastarieji metai įrodė, kad žalieji Europos Parlamente itin reikalingi sprendžiant tokius svarbius klausimus, kaip visoje Europos Sąjungoje vieningas ir griežtas skalūninių dujų aplinkosauginių aspektų reglamentavimas, genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) draudimas.

„Modernioje visuomenėje atsiranda vis daugiau iššūkių ir grėsmių mūsų sveikatai, saugumui, socialinei gerovei, todėl Lietuvos žaliųjų partija pagrindinėmis savo kryptimis ir siekiais Europos Parlamente yra iškėlusi gerovės ekonomikos kūrimą, žaliosios energetikos plėtrą, sveiko maisto prieinamumo užtikrinimą, asmens privatumo apsaugą bei pilietinės visuomenės stiprinimą“,  – teigė L. Balsys.

L. Balsio teigimu tam, kad sustiprintume ekonomiką, jos plėtra turi būti siekiama tausojant gamtos išteklius, bandant užtikrinti socialinį teisingumą, pritraukiant efektyviausias technologijas ir investicijas bendriems energetikos projektais, kurie padėtų Lietuvai išsivaduoti iš priklausomybės nuo brangių rusiškų dujų. Taip pat būtina skatinti efektyvesnį energijos vartojimą ir perėjimą prie vietinių, švarių, saugių ir ekonomiškų atsinaujinančiųjų energijos šaltinių, kurie realiai užtikrins Europos ir Lietuvos energetinį saugumą be atominių elektrinių ir žmonių sveikatai ir aplinkai žalingų skalūnų, sukurs naujų, žalių darbo vietų.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas taip pat atkreipia dėmesį, jog šiandien vis blogėja visuomenės mitybos įpročiai, masinės gamybos produktuose daugėja cheminių priedų, pramoninė žemdirbystė naudoja daugybę cheminių trąšų, pesticidų, darančių poveikį vartotojų sveikatai, ilgam užteršiančių dirvožemį, vandenį. Tai paskatino partiją siekti, kad ekologiškas, sveikas, be GMO maistas būtų prieinamas visiems, o Europos Sąjungos parama pirmiausia būtų skiriama ne taršiai pramoninei žemdirbystei, bet smulkesniems, ekologiniams ūkiams, kurie prisidėtų ir prie kaimo plėtros, būtų patrauklesni jauniems žmonėms, norintiems ūkininkauti naujoviškai. Šios sritys yra pirmiausia reglamentuojamos ES mastu, todėl didžiausių pokyčių galima pasiekti dalyvaujant Europos Parlamento darbe.

Pasak L. Balsio, šiandien matant visuomenės ir politikų nesusikalbėjimą, būtina stiprinti ir piliečių dalyvavimą sprendimų priėmime. „Turi būti gerbiami ir nacionalinio lygio referendumai, ir piliečių iniciatyvos, kuriomis siekiama visuomenei naudingų pokyčių. Pavyzdžiui, Europos piliečių iniciatyvos dėl „teisę į vandenį“, surinkusios beveik 2 milijonus parašų, reikalavimas visiems europiečiams užtikrinti švaraus vandens tiekimą ir prieštaravimas dėl šių paslaugų liberalizavimo jau pasiekė Europos Parlamentą. Tokios iniciatyvos turi būti girdimos ir ginamos“, –  teigė L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos dvidešimt du kandidatus į Europos Parlamento rinkimus vedantis jos lyderis Linas Balsys yra įsitikinęs, jog komandą sudaro itin kompetentingi įvairių sričių ekspertai, gerai išmanantys Europos Parlamento veiklos principus. Antroje partijos sąrašo pozicijoje esantis Martynas Nagevičius yra Lietuvos žaliųjų partijos Energetikos komiteto pirmininkas, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas. Trečią ir ketvirtą vietą dalinasi ekonomistė ir darnaus vystymosi ekspertė, pilietinių iniciatyvų organizatorė Indrė Kleinaitė, dirbusi tarptautinėje organizacijoje „Greenpeace“, bei ekonomistė Danguolė Saldžiūnienė, turinti patirties su Europos Sąjungos struktūrinės paramos valdymu, teisės aktų rengimu ir derinimu, kuri įvairiuose sektoriuose yra atlikusi ekonomines studijas bei dalyvavusi ilgalaikių strategijų ir programų rengime. Į pirmąjį sąrašo penketuką iškeltas ir Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas, susivienijimo Žali.lt narys Laurynas Okockis.

Tam, kad jauna ir naujas vertybes ginanti Lietuvos žaliųjų partija galėtų dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą, ji iki šių metų balandžio 10 d. turi surinkti visoms partijoms keliamą 10 tūkst. jos kandidatavimą palaikančių parašų skaičių.

Pasirašyti už Lietuvos žaliųjų partijos dalyvavimą Europos Parlamento rinkimuose galima ir elektroniniu būdu per Vyriausiosios rinkimų komisijos sistemą AIKIS adresu  https://aikis.vrk.lt. Pasirašyti galima už daugiau nei vieną partiją, tačiau tik vieną kartą už tą pačią partiją: arba elektroniniu būdu, arba ant parašų rinkimo lapų.

„Kviečiu visus aktyvius piliečius, kurie nori, kad Lietuvoje būtų ne tik švari aplinka, bet ir švari politika, prisijungti prie dinamiškos, sparčiai augančios bei įgyjančios vis didesnį visuomenės palaikymą Lietuvos žaliųjų partijos. Ieškome aktyvių žmonių, kurie norėtų daugiau pokyčių visuomenėje, ekonomikoje bei šalies politikoje, kurie galėtų padėti rinkti parašus, siekti bendrų tikslų, stiprinti partijos skyrius visoje Lietuvoje“, – sakė L. Balsys.

Visi, norintys prisidėti prie Lietuvos žaliųjų partijos sėkmės Europos Parlamento rinkimuose, gali kreiptis tel. nr.:  (8-5) 213 1353, el. paštu: administracija@lzp.lt, adresu: Šermukšnių g. 6A, Vilnius, LT-01106. Daugiau informacijos apie mus www.lzp.lt, Facebook: Lietuvos žaliųjų partija.

visi europarlamentaraifb2