Kauniečius papiktino rinkimų komisijos aplaidumas

Saulius kvadratinė

Kauno apygardos rinkimų komisija Kauno miesto rinkėjams išleistame leidinyje vietoje Lietuvos žaliųjų partijos pavadinimo įrašė neegzistuojančios organizacijos pavadinimą.

Lietuvos žaliųjų partijai sulaukus ne vieno kauniečio nusiskundimų, partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys dėl aplaidaus Kauno apygardos rinkimų komisijos darbo, dar šeštadienį, vasario 21 d., raštu kreipėsi į Vyriausią rinkimų komisiją, kad ši ne tik perspausdintų su klaidomis išleistą informaciją rinkėjams, bet ir apie klaidą paskelbtų viešai, tačiau pastaroji nesugebėjo imtis jokių veiksmų, kad klaida būtų ištaisyta.  

„Kauno miesto rinkėjams išleistame leidinyje prie mūsų programos Lietuvos žaliųjų partijos pavadinimas nurodomas su grubia klaida – partija klaidingai įvardijama kaip „Lietuvos žaliųjų sąjunga“. Esame pasipiktinę tokiu neatsakingu Kauno apygardos rinkimų komisijos darbu, taip pat Vyriausiosios rinkimų komisijos neveiklumu dėl padarytos žalos ir rinkėjų dezinformacijos. Rinkimų komisija turėtų ne klaidinti rinkėjus, o jiems padėti. Nesulaukęs jokios VRK reakcijos, antradienį (vasario 24 d.) skambinau šios įstaigos vadovui Z. Vaigauskui, tačiau šis valstybės pareigūnas tik nekonkrečiai pasakė, jog vis dar kažką aiškinasi, nors nuo pastebėto grubaus pažeidimo praėjo net keturios dienos“, – sakė L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų į Kauno miesto savivaldybę sąrašo lyderis Saulius Vytas Pikšrys pareiškė, jog „nepaisant to, kad informaciniame leidinyje partijos pavadinime padaryta grubi klaida, belieka „džiūgauti“,  kad nors balsavimo biuleteniai, kuriuose rinkėjai galės pažymėti norimus kandidatus, atspausdinti teisingai – juose 12-uoju numeriu nurodomas Lietuvos žaliųjų partijos pavadinimas“. Sauliaus Vyto Pikšrio nuomone, vertinant Kauno miesto rinkimų komisijos kompetenciją, tai — jau didelis „pasiekimas“. 

Kauno apygardos rinkimų komisija Kauno miesto rinkėjams atspausdintame leidinyje padarė ne vieną klaidą. Dalį rinkėjų Kaune pasiekė informaciniai leidiniai, kuriuose trūko penkių kandidatų į merus biografijų.