Ketvirtadienį Vilniaus Tech parke Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas paskelbė apie savo sprendimą kandidatuoti į Vilniaus miesto merus. Kandidatas pristatė ir rinkiminę programą, kurioje brėžiamos keturios pagrindinės kryptys: Vilnius ir sprendžiantys vilniečiai, aplinkai draugiškas, patogus ir pasauliui atviras miestas.
R. Lapinskas savo kalboje žadėjo įtvirtinti tokį sostinės valdžios požiūrį į vilnietį, kuris skatintų matyti jame kūrybines galias, potencialą ir energiją. „Vilnius yra mūsų visų miestas, tad kurkime mums patiems draugišką Vilnių. Koks jis turėtų būti? Saugus, žalias, sveikas, gyvybingas, klestintis. Vilnius turi tapti darnių sprendimų sostine, kurioje ekonominiai, infrastruktūros bei verslo interesai dera su gyventojų ir bendruomenių poreikiais bei nuomone ir yra įgyvendinami puoselėjant aplinką“, – teigė Remigijus Lapinskas.
Kandidato planuose – saugaus ir išmanaus miesto kūrimas su išvystyta viešojo interneto, vaizdo stebėjimo, gatvių ir pastatų apšvietimo sistema, efektyvesnių viešųjų paslaugų užtikrinimas ir biurokratinės naštos mažinimas, žmogaus teisių ir lyčių lygybės įgyvendinimas bei gyvūnų gerovės puoselėjimas.
Lietuvos žaliųjų partijos kandidato programos epicentre – miesto pritaikymas prie klimato kaitos iššūkių. „Staigios ir stiprios liūtys, dažnėjančios karščio bangos ir sausros, nykstančios gyvūnų rūšys. Ar Vilnius pasiruošęs sutikti šiuos klimato kaitos iššūkius?“ – klausė kandidatas ir žadėjo gerinti atsparumą ilgalaikėms klimato kaitos pasekmėms miesto planavimo, projektavimo, statybos, želdynų priežiūros srityse, modernizuojant lietaus nuotekų tinklus bei miesto viešąsias erdves klojant vandeniui pralaidžia danga, tokiu būdu apsaugant nuo žalos gyventojų ir sostinės turtą.
R. Lapinskas kalbėjo apie poreikį išsaugoti ir plėsti žaliąsias erdves, jas vystant net ant pastatų stogų ir sienų, užtikrinti teisingą atliekų kiekį, o ne kvadratinius metrus apmokestinančią atliekų surinkimo sistemą, atnaujinti miesto veidą ir sutaupyti gyventojų išlaidas šildymui vykdant aktyvesnę pastatų renovaciją, modernizuojant šilumos gamybą ir elektros tiekimą. „Tiesiog būtina baigti nuosavybės teisių atkūrimo į žemę procesą: šis akmuo po kaklu neleidžia miestui turėti ilgalaikės vizijos” – sakė kandidatas į Vilniaus merus.
Patogų Vilnių politikas žada sukurti daug dėmesio skirdamas spūsčių problemai spręsti, vienas iš siūlymų – keisti savivaldybės institucijų darbo laiką, kad miestiečiai į darbą keliautų skirtingu laiku.
Kandidatas teigė matantis Vilnių kaip sveikų žmonių miestą. „Skatinsime sveikatinimo politikos stiprinimą ugdymo ir švietimo įstaigose, plėsdami nemokamų fizinio lavinimo užsiėmimų pasiūlą. Didindami treniruoklių, bėgimo-pasivaikščiojimo takų tinklą, sudarysime sąlygas sveikam laiko leidimui miesto erdvėse”, – programines nuostatas dėstė R. Lapinskas.
Kandidatas įžvelgė poreikį gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir didinti jų prieinamumą, stiprinti švietimo politiką, sudaryti tinkamas sąlygas verslo plėtrai ir darbo vietų kūrimuisi. Anot R. Lapinsko, Vilnius turėtų būti pasauliui atviras miestas, tarptautinių sporto varžybų sostinė bei renginių organizavimo meka. Taip pat kandidatas priminė apie neišnaudotą Neries upės potencialą – restoranai ant vandens, erdvės performansams, ekskursijos upe ir kitoks Neries įveiklinimas, anot jo, padėtų skatinti turizmą ir miestiečių verslumą. Kandidatas užsiminė apie savo drąsią svajonę – modernią transporto priemonę virš Neries upės, kuri atliktų ne tik viešojo transporto funkciją, bet ir taptų turistų traukos centru.
„Tvirtai tikiu, kad sujungus vilniečių ryžtą ir valią veikti su pasaulio žiniomis ir profesionalia, sąžininga, pasiaukojančia komanda, galime patraukti sostinę į priekį ir drauge sukurti laisvą, žalią, patogų bei atvirą Vilnių“, – pabrėžė Remigijus Lapinskas.
Remigijus Lapinskas yra Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, klimato kaitos stabdymu besirūpinančios ir daugiau nei 250 biomasės energetikos asociacijų, tarptautinių kompanijų ir atsinaujinančios energetikos tyrėjų, ekspertų bei visuomenininkų iš daugiau nei 60 šalių vienijančios Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas, verslininkas, įvairių projektų mecenatas.