Ieva Budraitė

VIEŠOSIOS POLITIKOS ANALITIKĖ, KLIMATO KRIZĖS SPRENDIMŲ ADVOKATORĖ

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė

Mano gyvenimas susijęs su dviem sritimis – aplinkosauga ir politika. Politikos analitikos mokiausi Vilniaus universitete: Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įgijau bakalauro ir magistro laipsnius. Praėjusių metų vasarą buvau pakviesta stažuotis Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur gilinau žinias aplinkosaugos ir energetikos politikos srityse. Nuo 2018 m. esu viena iš nevyriausybinės organizacijos „Žaliosios politikos institutas“ vadovių. Kolegos dvejoms kadencijoms iš eilės man patikėjo ir lyderės pareigas Lietuvos žaliųjų partijoje. Dažnai esu kviečiama pasidalinti žiniomis apie klimato krizę, ES Žaliojo kurso politiką, atsakingesnį vartojimą, aplinkosaugos komunikaciją ir kitas temas pranešimų konferencijose, mokymų ar susitikimų formate.

 

Nors daugelio žmonių rūpestis aplinka auga, politikai ekologiją vis dar ignoruoja. Alinančios karščio bangos, liūtys, nykstantis dirvožemis – klimato krizės išraiška. Esu įsitikinusi, kad šiam iššūkiui turime ne tik pasiruošti, bet ir galime išnaudoti jį savo gerovei kurti. Todėl stengiuosi advokatauti už tvaresnę ir socialiai teisingesnę viešosios politikos darbotvarkę Lietuvoje. Mano šūkis – „Keiskime politika, ne klimatą!“.

Biografija:

Gimė 1992 m. sausio 10 d. Alytuje.

2010 m. su pagyrimu baigė Alytaus Jotvingių gimnaziją, apdovanota garbės medaliu už gimnazijos vardo garsinimą.

2014 m. baigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą, suteiktas politikos mokslų bakalauro laipsnis, 2016 m. – viešosios politikos analizės magistro laipsnis.

Nuo 2014 m. dirba nevyriausybiniame sektoriuje, tarptautinių ir nacionalinio lygmens projektų valdymo srityje.

2018 m. pradėjo vadovauti Žaliosios politikos institutui.

Nuo 2014 m. priklauso Lietuvos žaliųjų partijai. 2016–2018 m. ėjo partijos administracijos vadovo pareigas. Vėliau buvo partijos pirmininko pavaduotoja, valdybos ir tarybos narė. 2020 m. , būdama 28-erių, vienbalsiai buvo išrinkta partijos vadove ir tapo jauniausia politinės organizacijos pirmininke Lietuvos partijų istorijoje. Po dvejų metų – perrinkta antrai kadencijai.

 

Aktyvi visuomeninėje veikloje: yra  Jaunųjų žaliųjų organizacijos steigėja ir valdybos narė; „Sąjūdžio prieš Astravo AE” steigėja ir tarybos narė; „Sąjūdžio už Lietuvos miškus” steigėja ir valdybos narė, JCI – Junior Chamber International (Tarptautinių jaunimo rūmų) narė; emocinės paramos ir psichologinės pagalbos linijos senjorams „Sidabrinė linija“ savanorė. Švietimo ir mokslo ministro apdovanota Pirmo laipsnio diplomu už lotynų kalbos ir antikos kultūros žinias. Alytaus ir Ročesterio (JAV) miestų vadovų apdovanota už geriausią Afganistane žuvusio seržanto A. Jarmalavičiaus atminimo tekstą. 2014 m. VU TSPMI apdovanota už geriausią viešosios politikos analizės bakalauro darbą, kurio pagrindu rengtos akademinės ir kt. publikacijos.

Moka anglų, rusų, italų kalbas.

Netekėjusi.

Domisi klimato kaita, atliekų tvarkymo klausimais, žmogaus teisių advokacija, moterų įgalinimo tema.

Laisvalaikiu užsiima pilatesu, žaidžia badmintoną, šoka socialinius Lotynų Amerikos šokius, mokosi pramoginių ir klasikinių šokių – valso, kvikstepo, rumbos, tango.

Ieva Budraitė. Moterų galia

Kokia Lietuvos istorinė nuotrauka yra atpažįstamiausia? Turbūt daugelis sutiks – Vasario 16-osios signatarų portretas. Ar kada nors susimąstėte, ko toje fotografijoje trūksta? Cherchez la femme, kaip pasakytų detektyvų mėgėjas. Nuotraukoje nėra nė vienos moters. Kaip ir nė vienos jos parašo

Plačiau »

Kovo 8-ąją moteris kviečiame dirbti 67 minutėmis trumpiau

Kovo 8-ąją minint Tarptautinę moterų solidarumo dieną, Lietuvos žaliųjų partija kviečia moteris dirbti 1 valanda ir 7 minutėmis trumpiau. 67 minutės atitinka 14 proc. įprastos 8 valandas trunkančios darbo dienos, o 14 proc.  žymi atlyginimų atotrūkį – tiek vidutiniškai moterys

Plačiau »

Pakarklės miško Kauno rajone apsaugojimui surinkti beveik 2300 parašų

Kauno rajone esančiame Pakarklės miške įmonei „Rizgonys“ siekiant kasti karjerą, tam nepritariantys vietos gyventojai, žalieji, aktyvaus turizmo mėgėjai, žygeiviai ir dviračių klubų atstovai parengė kreipimąsi, kuriuo prašo nedelsiant šiam miškui grąžinti anksčiau buvusią IIB grupę, kuriai priklausančių miškų paskirtis –

Plačiau »

Žalieji ir aplinkosaugininkai derybose su protestuojančiais ūkininkais ragina nedaryti kompromisų gamtos sąskaita

Reikšdami susirūpinimą aplinkos būklės prastėjimu ir reaguodami į dalies ūkininkų išsakomus nerimą keliančius reikalavimus, trečiadienį Vilniuje aplinkosaugos specialistai ir aktyvistai renkasi į akciją „Kompromisai – ne gamtos sąskaita“. Akcijos tikslas – išreikšti aplinkosaugininkų balsą diskusijoje apie žemės ūkio sektoriaus įtakos

Plačiau »