Helga Marija Kauzonė, dr.

Sveikatos politikos ir ekonomikos ekspertė, dėstytoja, buvusi švietimo ir mokslo viceministrė, STEAM
tinklo Lietuvoje įkūrėja, Mokslo ir inovacijų centro įkūrimo Lietuvoje iniciatorė.
Lietuvos žaliųjų partijos Valdybos narė ir Vilniaus m. skyriaus pirmininkė

Helga Marija Kauzonė, gimusi 1970 m. balandžio 10 d. Estijos žemėje, yra gyvas pavyzdys, kad norint siekti aukštumų, svarbiausia yra stipri motyvacija ir neblėstantis noras mokytis.

Savo akademinę kelionę pradėjusi Talino technologijos instituto Chemijos fakultete, vėliau Helga tęsė studijas Lietuvoje, Kauno technologijos universitete. Čia ji ne tik apgynė disertaciją ir tapo technologijos mokslų daktare, bet ir įgijo antrą išsilavinimą vadybos srityje.

Helgos Marijos Kauzonės darbas švietimo ir mokslo viceministrės pareigose (2013 – 2016 m.), leido jai tiesiogiai dalyvauti formuojant švietimo politikos kryptis ir skatinti mokslinių tyrimų plėtrą. Jos vaidmuo siekiant Lietuvos asocijuotos narystės CERN yra tik vienas iš daugelio pavyzdžių, rodančių Helgos viziją ir dedamas pastangas mokslo srityje.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas Helgos indėliui į STEAM (mokslas, technologijos, inžinerija, menas ir matematika) švietimo plėtojimą Lietuvoje. Būdama STEAM tinklo Lietuvoje įkūrėja, ji neabejotinai prisidėjo prie švietimo sistemos modernizavimo ir naujos kartos ugdytojų bei mokslininkų įkvėpimo. Jos iniciatyvos ir koordinavimo pastangomis Lietuvoje yra sukurtas Mokslo ir inovacijų centras, taip stiprinant Lietuvos pozicijas mokslo ir technologijų pasaulio žemėlapyje.


Kaip Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytoja ir LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai, Helga taip pat įrodo, kad mokslas ir praktinis jo taikymas gali eiti ranka rankon su tvariu visuomenės vystymusi. Jos ilgametis indėlis į Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos tobulinimą bei aktyvi veikla ligoninėje pandemijos metu buvo pripažinti 2023 metais suteikiant jai nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą.

Helga yra du talentingus vaikus užauginusi motina, literatūros mėgėja bei knygų autorė, taip pat – įvairių ekspertinių publikacijų autorė. Helga Marija Kauzonė yra Lietuvos žaliųjų partijos Valdybos narė ir Vilniaus skyriaus pirmininkė.

Helgos Marijos Kauzonės veiklos moto – „Mokslas ir švietimas yra pamatas stipriai ir sveikai visuomenei“

 

Biografija: 

Gimė 1970 m. balandžio 10 d. Estijoje.
Baigė mokyklą ir studijavo Estijoje Talino technologijos instituto Chemijos fakultete, paskui tęsė studijas Kauno technologijos universitete pagal universitetų tarpusavio mainų programą.
2000 m. Kauno technologijos universitete apgynė disertaciją ir tapo technologijos mokslų daktarė.
2003 m. Kauno technologijos universitete įgijo dar vieną specialybę – finansų valdymas ir įgijo Vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį.

2004–2005 m. dirbo LR Ūkio ministro patarėja.
2005–2013 m. dirbo LR Sveikatos apsaugos ministerijoje.
2013–2016 m. dirbo LR Švietimo ir mokslo ministerijoje viceministre.
2015 m. stažavosi Stanfordo mokslinių tyrimų centre (SRI).
2016 m. aktyviai siekė Lietuvos asocijuotos narystės CERN ir dalyvavo derybose bei rengiant dokumentus dėl Lietuvos asocijuotos narystės CERN.
Yra STEAM tinklo Lietuvoje įkūrėja, Mokslo ir inovacijų centro įkūrimo Lietuvoje iniciatorė.

Šiuo metu dirba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės direktore valdymui ir infrastruktūrai. Dėsto sveikatos ekonomiką Lietuvos sveikatos mokslų universitete.
2023 m. Helgai Marijai Kauzonei suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.

Užaugino du puikius vaikus.

Laisvalaikiu domisi literatūra. Yra knygų autorė: „Maurės dukra“ ir „Lėtas pavasaris“.

Moka lietuvių, anglų, rusų kalbas.

Yra Lietuvos žaliųjų partijos Valdybos narė ir Vilniaus m. skyriaus pirmininkė.

Dr. Helga Marija Kauzonė. Paralelinė reforma.

Sveikatos priežiūros sektorius, ko gero yra tas, kuriame esančios problemos plačiosios visuomenės nelieka nepastebėtos. Kas pastebima rečiau? O gi tai, kad šiuo metu vykdydami šio sektoriaus reformas esame strateginio pasirinkimo kryžkelėje: kokia kaina stiprinti ambulatorinę grandį, gerinti sveikatos priežiūros paslaugų

Plačiau »

Dr. Helga Marija Kauzonė. Lyčių (ne)lygybė moksle

Istorija rodo, kad mokslininko kelyje nuolat kildavo iššūkiai ir kad jis buvo pilnas neteisybės: iš Galilėjaus atėmė garbę, Giordano Bruno sudegino ant laužo, Mikalojų Koperniką persekiojo, Tommaso Campanella kalėjimuose praleido daugiau kaip trisdešimt metų, Albertui Einsteinui teko emigruoti, Nikola Tesla

Plačiau »

Vilniaus miesto skyriaus pirmininke išrinkta dr. Helga Marija Kauzonė

Vilniaus skyriuje – pokyčiai. Kadenciją baigus Laurynui Okockiui, skyriaus susirinkime pirmininke išrinkta dr. Helga Marija Kauzonė. „Norėčiau išreikšti nuoširdžią padėką už jūsų pasitikėjimą ir palaikymą, išrenkant mane Vilniaus skyriaus pirmininke. Tai man yra didžiulė garbė ir atsakomybė, kurią prisiimu su

Plačiau »